ВІЙСЬКОВІ ЧУДНОВА ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ. ЇЙ ВИПОВНИЛОСЯ 73 РОКИ

1
  • Заступник Чуднівського міського голови Володимир Брох вітає кращих

    Заступник Чуднівського міського голови Володимир Брох вітає кращих

     

    Святкова подія

Чотири роки тому, відзначаючи тоді вперше річницю створення військової частини А 1976 в повітрі вже витала така думка і «ходили» чутки серед чуднівчан, що це святкування мабуть останнє в житті військових, бо частину мали розформувати. Та, не так сталося, як гадалося. Майдан у Києві, окупація Криму, війна на сході, все це зовсім змінило звичний хід життя в Україні. Всі зрозуміли, що потрібно утримувати свою армію, інакше будемо годувати чужинців. Саме й тому сьогодні військова частина у Чуднові виконує своє бойове завдання і святкує уже 73-ю річницю свого народження.

Чимало змін випало на ці роки на долю частини та її колективу. Історія її створення сягає у грізні роки Великої Вітчизняної війни. Тоді директивою Генерального штабу №5168 від 17 серпня 1944 року був сформований 2750-й мінометний склад на базі безномерного артилерійського складу першої оперативної групи Сталінградського фронту з місцем дислокації в селі Строганець Славутського району Кам’янець-Подільської області. Військова частина йменувалась за номером 38709.

4
Директивою Генерального штабу від 14 лютого 1947 року склад було перейменовано в окружний мінометний склад з місцем дислокації в місті Славута.  23 травня 1951 року 2750-й мінометний склад  передислокований в Чуднів і підпорядкований Прикарпатському військовому округу. Після цього відбувалися наступні зміни:

– 25 березня 1959 рік – склад перейменовано в 2750-й оружейний артилерійський склад реактивних боєприпасів.

– 14 лютого 1961 рік – присвоєне умовне найменування в/ч 55477.

– 25 травня 1962 рік – перейменовано в 2750-й окружний артилерійський склад боєприпасів другого розряду

– січень 1986 рік – перейменовано в 2750-й артилерійський склад боєприпасів військового округу другого розряду

–жовтень 1997 рік – склад підпорядковується службі Північно-5

Оперативного командування

–30 жовтня 2002 рік – 2750-й артилерійський склад боєприпасів в/ч 55477 перейменовано в в/ч А1979

–липень 2004 року – перейменовано в 90-ту артилерійську базу боєприпасів

–січень 2005 рік – підпорядковано до складу Західного оперативного командування

–червень 2011 рік – підпорядковано до складу Сухопутних військ Збройних Сил України7

– жовтень 2016 ріку – підпорядковано до складу Оперативного командування Захід

Цьогоріч День частини, крім військовослужбовців, мабуть, запам’ятався ще й дітям. Адже розпочалось свято саме з конкурсу дитячих малюнків присвячених військовій частині. В уяві маленьких громадян Чуднова військові – це захисники людей і хочуть дітки, щоб завжди у світі був мир.

А саме святкування Дня народження частини розпочалось на своєрідному плацу. Тут вишикувались військові: офіцери, 8особовий склад частини.

Лунають звуки військових мелодій у виконанні гостей – військового оркестру з Мирополя.

Рівно о 10-й годині командиру 90-ї артилерійськорї бази боєприпасів доповіли про готовність2 частини до 3святкування. Хвилиною мовчання присутні пом’янули тих військових, які полягли за свободу та незалежність нашої країни, а до підніжжя пам’ятних місць нашого міста поклали корзини з квітами.

Серед запрошених гостей вітали військових заступник міського голови Чуднова Володимир Брох, голова РДА Петро Яригін, голова районної ради Павло Домашенко,

Затим відбулася чи не найприємніші моменти святкування – нагородження кращих, відзначення грамотами, присвоєння чергових військових звань. Також прийшли привітати особовий склад частини керівник Чуднівського відділення Ощадбанку Анатолій Мартинюк та керівник УДНС Юрій Отаманський.

Грамоти та грошові премії від Чуднівської міської ради цього дня  отримали військовослужбовці Валерій Чумак, Андрій Климик, Олена Мельник.

Районна рада та райдержадміністрація відзначили серед кращих Леоніда Лютика, Олега Щербаня, Едуарда Лапчика, Олександра Васильченка, Олександра Драчука, Олександра Сив’юка,

Ось що сказав нашому кореспонденту по закінченню святкувань

Після святкування ми спілкувалися з командиром частини підполковником  Ігорем Падуряном. Ось що він сказав:

– Нелегкою є професія військового, але почесна і дуже необхідна. Це всім українцям стало зрозуміло, відколи почалася війна на сході нашої країни. – сказав Ігор Вікторович. – Попереду багато що треба зробити. Переконаний у тому, що особовий склад частини буде і надалі наполег9ливо удосконалювати свою майстерність, с честю нести високе та почесне звання захисника Вітчизни! Вітаю всіх з Днем частини! Бажаю військовослужбовцям та їхнім родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, злагоди та процвітання, а Украйні – миру!

Текст та фото Сергія Симона.

Ви можете оставити відгук, або зворотнє посилання с вашого сайту.

Залишити відгук

Powered by WordPress | Локализация темы wordpress